
Madison Modern English 93 Right-Hand Facing Apartment Sofa
Call for Price
Reed Upholstered Dining Chair with Casters
Call for Price
Martine Sunburst Dining Table – Cherry – 91N Bristol
"*" indicates required fields
Description
Glorious cherry veneer in a sunburst grain pattern gives the mid-century-inspired Martine Sunburst Dining Table its name. Round with a 54-inch diameter, the thick, apron-less top is pared away near the edge. A pedestal base is composed of four concave arcs, and both pedestal and top split to accommodate an 18-inch leaf, expanding the table length to 72 inches.
Additional information
| Dimensions | 54 × 54 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Martine |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Martine Pillowback Sofa
| Dimensions | 39 × 88 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown, Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Wood |
| Style | Cottage |
Martine Skirted Chair
| Dimensions | 39 × 35 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Grey |
| Features | Fabric |
| Style | Traditional |





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.