D78-805B-SLT - Outdoor Dining Urn Table Base
Call for Price
899-403 - Maison '47 Mesh Front Sideboard
$12,045.00 Original price was: $12,045.00.$9,028.99Current price is: $9,028.99.
I39-302 – Phase 2 Dining Table
"*" indicates required fields
Description
Double the elegance with two bejeweled pedestals to create our rectangular dining table in the first of two standard lengths, this one at 90 inches with a contrasting wood top.
Product Details
| Material | Oak Veneers, Metal |
|---|---|
| Distressing Level | Very Light |
| Notes | Two blackened steel metal pedestals with matte brass trim |
| Volume | 48 cft |
| Weight | 341 lb |
| Apron Height | 29 in |
| Cartons | 3 |
Additional information
| Weight | 341 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 46 × 90 × 30.5 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.