Rect Leg Dining Table
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Constructed of select hardwoods and random match Oak veneer | Yes |
|---|---|
| Soft grey top accents the beautiful white bases | Yes |
| Smaller scale for small space living | Yes |
| 14″ self-storing butterfly leaf | Yes |
| Top extends from 60 x 36″ to 74 x 36″ when leaf is in use | Yes |
| Dimensions | 60.00″W X 36.00″D X 30.00″H |
| Weight | 136.69 lbs |
Additional information
| Weight | 136.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 60 × 30 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Cloud/fog |
| Style | Cottage |
| Collection | Cora |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Americana Modern Dining Dining Table 48 In. Round To 66 In. (18 In. Leaf)
Americana Modern Dining Island Counter Height Table 72 In. X 42 In. To 90 In, (18 In Butterfly Leaf)
Cedar Fork Dining Rectangle Leg Table
Crossings Downtown 86″ Rectangular Dining Table
Rodrigo Counter Table Brown
| Dimensions | 32 × 32 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.