Shelby Dining Table
"*" indicates required fields
Description
**Final Sale – All Items are sold as is, no returns unless damaged upon receipt. Feast your eyes on the Shelby Dining Table, a robust and spacious centerpiece crafted from solid wood. Ideal for accommodating big families or hosting guests, this table is built to last. The beautiful brown finish showcases natural wood highlights that are unique to each piece, ensuring that every table is one-of-a-kind. The central beam of the table further accentuates the natural wood features, adding character and charm to this sturdy and inviting dining table.
Product Details
| Item Weight | 346 |
|---|---|
| Materials | Mango |
| More info | Ships in 2 Cartons |
| Dimensions | W:84 x D:42 x H:30 |
Additional information
| Weight | 346 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 84 × 30 in |
| Brand | Furniture Classics |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Collection | Shelby |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Americana Modern Dining Dining Table 60 In. X 38 In. Rect To 78 In. (18 In. Leaf)
Cedar Fork Dining Rectangle Leg Table
Cedar Fork Dining Square Counter Height Table
Crossings Downtown 60” Round Dining Table
Crossings Downtown 86″ Rectangular Dining Table
Rodrigo Counter Table Brown
| Dimensions | 32 × 32 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.