Today’s Hours Getting Hours
Southbury Rectangular Dining Table
"*" indicates required fields
Description
A beautiful rectangular dining table perfect for gatherings. Included two 20″ leaves, a removable center leg & adjustable levelers.
Product Details
| Table Height: Standard Height | – |
|---|---|
| Seats Up To: Seats up to 8 | Yes |
| Shape: Rectangular Dining | Yes |
Additional information
| Dimensions | 40 × 76 × 30 in |
|---|---|
| Brand | American Drew |
| Color | Cream |
| Detail Color | Light Stain |
| Style | Transitional (European Cottage/Farmhouse) |
| Collection | Southbury |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Southbury Charging Chairside Table
Southbury Cortona Arm Dining Chair
Southbury Cortona Side Dining Chair
Southbury Rectangular Cocktail Table
Southbury Sideboard
Related products
Coastal Living Escape Round Glass Table 54″ in Sandbar
| Brand | Universal Furniture |
|---|---|
| Color | White |
| Features | Glass |
| Style | Coastal, Modern |
Summer Hill Round Dining Table
| Brand | Universal Furniture |
|---|---|
| Color | Grey, White |
| Features | Wood |
| Style | Coastal, Farmhouse, Transitional |
Traditions Traditions Rectangle Dining Table with Two 22-inch leaves
| Weight | 209.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42.00 × 78.00 × 30.00 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Collection | Traditions |
| Color | Brown |
| Features | Wood, Wood Veneer |
| Style | Traditional |
Walnut Grove Dining Table
| Brand | Stickley Furniture |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Wood |
| Style | Traditional |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.