Dalton Solid Wood Square Coffee Table
Call for Price
Simone Solid Wood Rectangle Coffee Table
Call for Price
Vincent Solid Wood Round Dining Table
"*" indicates required fields
Description
Gather around our Vincent Dining Table, where reclaimed pine meets a concrete laminate finish for a blend of rustic charm and modern style. FSCĀ® Certified, itās designed with sustainability and timeless elegance in mind. Perfect for creating lasting memories over shared meals.
Product Details
| Overall Dimensions | 55āW x 55āD x 30āH |
|---|---|
| Materials | Concrete Laminate,Reclaimed Pine |
| Colors | Distressed Gray |
| Weight | 106 lbs |
Additional information
| Weight | 106 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 55 × 55 × 30 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Distressed Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Vincent |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Cedar Fork Dining Square Counter Height Table
Crossings Downtown 60ā Round Dining Table
Rodrigo Counter Table Brown
| Dimensions | 32 × 32 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.