Today’s Hours Getting Hours
Waterfall Round Dining Table
"*" indicates required fields
Description
The perfect centerpiece for your next dinner party, this gorgeous dining table brings the ultimate in transitional style. The deep ebony finish fits seamlessly with the rich brown base accents for an on-trend color combination. Meticulously crafted from rubberwood solids and oak veneers, this piece is built to be everlasting. Perfectly fitting into any space, this table can accommodate up to four guests. Rich colors and clean lines give this table true elegance.
Additional information
| Weight | 121 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 54 × 37 × 54 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Black |
| Features | Wood |
| Style | Transitional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Greystone Pub Table in Ash Brown
| Brand | Legacy Classic Furniture |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |
Summer Hill Round Dining Table
| Brand | Universal Furniture |
|---|---|
| Color | Grey, White |
| Features | Wood |
| Style | Coastal, Farmhouse, Transitional |
Owens Maple Counter Dining Table
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Wood |
| Style | Transitional |
Traditions Traditions Rectangle Dining Table with Two 22-inch leaves
| Weight | 209.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42.00 × 78.00 × 30.00 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Collection | Traditions |
| Color | Brown |
| Features | Wood, Wood Veneer |
| Style | Traditional |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.