
Astoria Storage Wedge Console
Call for Price
Tahina TABLES 64858-WE/2547
Call for Price
Welland Trestle Table – Oak – 506 Natural
"*" indicates required fields
Description
Clean, grounded, and well-proportioned, the Welland Trestle Dining Table’s architecture puts form and materials—in this case, solid American white oak—at center stage. A long stretcher intersects slab pedestals that end in metal cuffs, and pull-out extensions let you add two 18-inch leaves. It’s a substantial piece that adapts to a variety of décor styles.
Additional information
| Dimensions | 42 × 84 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Portfolio120 |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Amelia Chair
| Dimensions | 31 × 31 × 31 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | White |
| Features | Fabric |
| Style | Traditional |
Amelia Chair Leather
| Dimensions | 31 × 31 × 31 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | White |
| Features | Leather |
| Style | Modern |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.