Avery Loft S Sofa Table
Call for Price
Avery Loft 72" Open Display/console
Call for Price
Avery Loft 60″ Open Display/console
"*" indicates required fields
SKU:
WDY960-LIM
Category: Entertainment Stands
Tags: Aspen Home, Entertainment Stands, Limestone, White
Description
Introducing Avery Loft, an Essentials Collection which offers a wide array of superior quality, handcrafted home furniture designed, assembled and finished in our US manufacturing facility.
Product Details
| American Pride | mbled, & Finished with American Pride in Phoenix, Arizona, using Domestic and Imported Materials. |
|---|---|
| Cord Management | Engineered to allow cords to pass through the furniture to an outlet. |
| American Pride | Designed, Assembled, & Finished with American Pride in Phoenix, Arizona, using Domestic and Imported Materials. |
Additional information
| Dimensions | 13 × 60 × 37 in |
|---|---|
| Brand | Aspen Home |
| Color | White |
| Detail Color | Limestone |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Avery Loft |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Avery Loft 49″ Open Console
Avery Loft 49″ Open Console DY1021-GHT
Avery Loft 72″ Open Display/console
Avery Loft 74″ Fireplace Display Case
Avery Loft 74″ Fireplace Display Case DY3472F12-GHT
Avery Loft 74″ Highboy Fireplace Console W/ 2 Doors
Avery Loft 74″ Open Console
Avery Loft 84″ Console W/ 3 Doors
Related products
Americana Modern – Cotton 76 In. Tv Console
Americana Modern – Dove 63 In. Tv Console
Bella 4-piece Estate Wall
Boheme Salvator Media Console
| Weight | 167.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.5 × 89 × 28 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Gray |
| Detail Color | Blues |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Power |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.