Rolling Onward Framed Canvas
Call for Price
LR-17266 - Cahill Leather Swivel Chair
Call for Price
Lincoln Entertainment Base
"*" indicates required fields
Description
We learned from the best. Our Lincoln collection takes inspiration from iconic architect Frank Lloyd Wright, to bring timeless style to the present. In a richly warm walnut finish adorned with glints of gunmetal hardware, this museum-worthy collection blends history and innovation. Featuring adjustable shelving, charging ports and chord pass throughs, this mid-century inspired piece features innovative elements. Make a statement with the Lincoln entertainment base.
Product Details
| Collection | Lincoln |
|---|---|
| Carton Volume | 32.405 |
| Carton Weight | 205.920 lb |
Additional information
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Collection | Lincoln |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Lincoln Accent Table
| Dimensions | 13 × 13 × 22 in |
|---|---|
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Arts & Crafts (Prairie-inspired) |
| Collection | Lincoln |
| Features | Storage |
Lincoln End Table
| Dimensions | 26 × 20 × 23 in |
|---|---|
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Arts & Crafts (Prairie-inspired) |
| Collection | Lincoln |
| Features | Storage |
Lincoln Rectangular Coffee Table with Casters
| Dimensions | 25 × 50 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Arts & Crafts (Prairie-inspired) |
| Collection | Lincoln |
| Features | Storage |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.