Today’s Hours Getting Hours
Ca Mesta Blue Multi 20×20
"*" indicates required fields
Description
Inspired by Italian hand-painted dishware, this vibrant design strikes a balance between joy and sophistication. Created with watercolors, the expressive strokes add rich texture to the elegant linen fabric.
Product Details
| Overall Dimensions | 20”W x 0.39”D x 20”H |
|---|---|
| Materials | 100% Belgian Flax Linen/ 100% Natural Linen Front and Back |
| Weight | 0.57 lbs |
Additional information
| Weight | 0.57 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.39 × 20 × 20 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Canyon |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Ca Cetara Blue Multi 22×22
Ca Lamia 22×22
Ca Scala 22×22
Related products
Harriet Velvet 14-inch x 20-inch Rectangular Throw Pillow, Sandy Pink
| Brand | Classic Home |
|---|---|
| Color | Pink |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |
KIK003-1818P Kikuyu Pillow Kit – 18 x 18 x 4 in.
| Brand | Surya |
|---|---|
| Color | Blue, Multi Color |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |
AF Kadel Thyme Green Multi 14×20 (Set of 2)
| Brand | Classic Home |
|---|---|
| Color | Green, Multi Color |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |
Lorens 20 X 20 inch Cream/Taupe/White/Ivory/Medium Gray/Silver Gray Pillow Kit, Square
| Brand | Surya |
|---|---|
| Color | Ivory, Multi Color, White |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.