Today’s Hours Getting Hours
Rn Mercer Wool Ivory
Call for Price
Rn Wallace Orange Spice Multi 20x20
$160.00 Original price was: $160.00.$120.00Current price is: $120.00.
Rn Caney
"*" indicates required fields
SKU:
V290165
Category: Accent Pillows
Tags: Accent Pillows, Chestnut/Green Multi, Classic Home, Cream
Description
Boasting multiple embroidery techniques, this bold pillow transforms space with rich texture and dynamic, organic colorways. Add this pillow to a chair, sofa, or bed for a sharp visual interest while also enjoying the luxurious comfort offered by a down-blend filling. A knife edge finish neatly completes the effect.
Product Details
| Overall Dimensions | 22”W x 0.5”D x 22”H |
|---|---|
| Materials | 50% Cotton/50% Linen/ 100% Cotton Natural Texture Back |
| Colors | Chestnut/Green Multi |
| Weight | 0.57 lbs |
Additional information
| Weight | 0.57 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.5 × 22 × 22 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Chestnut/Green Multi |
| Style | Contemporary |
| Collection | Renewed |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Rn Carters Ivory
Rn Carters Ivory
Rn Carters Ivory
Rn Chamber Leather Chestnut/ivory 14×20
Rn Cotting Blue Multi 22×22
Rn Holston 22×22
Rn Mercer Wool Ivory
Related products
AF Caro Cove Blue/Natural 14×20 Coastal View
| Brand | Classic Home |
|---|---|
| Color | Beige, Blue |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |
Jizera 18 x 18 x 4 Throw Pillow JIZ002-1818P
| Brand | Surya |
|---|---|
| Color | Beige, Gold |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |
Solage Multi 16×36 Pillow (Set of 2)
| Brand | Classic Home |
|---|---|
| Color | Grey, Multi Color |
| Features | Fabric |
| Style | Traditional |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.