Today’s Hours Getting Hours
Rn Carters Ivory
"*" indicates required fields
Description
Bring a playful yet chic textural element to your space with this cozy pillow featuring curly, faux wool shearling in a neutral colorway. Combined with its luxurious feather blend insert, this pillow offers a luxuriously soft hand feel that adds comfort and visual interest to any bedroom or living space.
Product Details
| Overall Dimensions | 22”W x 0.25”D x 22”H |
|---|---|
| Materials | 100% Polyester/ Cotton/Belgian Flax Linen Back |
| Weight | 0.28 lbs |
Additional information
| Weight | 0.28 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.25 × 22 × 22 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Style | Scandinavian |
| Collection | Renewed |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Rn Caney
Rn Carters Ivory
Rn Carters Ivory
Rn Chamber Leather Chestnut/ivory 14×20
Rn Mercer Wool Ivory
Rn Mercer Wool Ivory
Related products
Harlow Collection HRW001-1818P Pillow Kit, in Multi Colored
| Brand | Surya |
|---|---|
| Color | Tan |
| Features | Fabric |
| Style | Contemporary |
AF Caro Cove Blue/Natural 14×20 Coastal View
| Brand | Classic Home |
|---|---|
| Color | Beige, Blue |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |
KIK003-1818P Kikuyu Pillow Kit – 18 x 18 x 4 in.
| Brand | Surya |
|---|---|
| Color | Blue, Multi Color |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |
Sam Moore Accessories 18 Square Welt No Pleats Pillow P-FTH-W-18
| Brand | Sam Moore |
|---|---|
| Color | Beige |
| Features | Fabric |
| Style | Contemporary |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.