Today’s Hours Getting Hours
Rn Harris Leather Chestnut/ivory 22x22
$240.00 Original price was: $240.00.$175.00Current price is: $175.00.
Rn Carters Ivory
Call for Price
Rn Chamber Leather Chestnut/ivory 14×20
"*" indicates required fields
Description
Featuring a bold, geometric design, this handcrafted pillow elevates any design with the soft textures and visual interest of fringed edges and exposed stitching. Suitable for a variety of styles from rustic to industrial, this pillow features the supple feel of natural leather along with the premium comfort of a feather blend insert.Leather is a natural material, and subtle variations in color and texture are part of its unique character.
Product Details
| Overall Dimensions | 20”W x 0.25”D x 14”H |
|---|---|
| Materials | 35% Wool Acrylic/15% Polyester/50% Leather/ Cotton/Belgian Flax Linen Back |
| Weight | 0.28 lbs |
Additional information
| Weight | 0.28 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.25 × 20 × 14 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Style | Industrial |
| Collection | Renewed |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Rn Caney
Rn Carters Ivory
Rn Carters Ivory
Rn Carters Ivory
Rn Cotting Blue Multi 22×22
Rn Holston 22×22
Rn Mercer Wool Ivory
Related products
Harlow Collection HRW001-1818P Pillow Kit, in Multi Colored
| Brand | Surya |
|---|---|
| Color | Tan |
| Features | Fabric |
| Style | Contemporary |
RM Bosa Black/Natural 18×18 Downtown Escape
| Brand | Classic Home |
|---|---|
| Color | Black, Cream |
| Features | Fabric |
| Style | Contemporary |
Lola 30 x 30 x 5 Throw Pillow LL003-3030P
| Brand | Surya |
|---|---|
| Color | Blue, Multi Color |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |
Sam Moore Accessories 18 Square Welt No Pleats Pillow P-FTH-W-18
| Brand | Sam Moore |
|---|---|
| Color | Beige |
| Features | Fabric |
| Style | Contemporary |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.