Today’s Hours Getting Hours
Rn Ritsa Multi 22×22
"*" indicates required fields
Description
Woven by hand with an artistic, color block design, this pillow brings rich texture and an artisanal, boho look to any casual space. Muted, neutral tones complement most any color palette while a feather blend insert ensures premium comfort.
Product Details
| Overall Dimensions | 22”W x 1”D x 22”H |
|---|---|
| Materials | 60% Cotton/40% Jute/ Cotton/Belgian Flax Linen Back |
| Weight | 0.74 lbs |
Additional information
| Weight | 0.74 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 22 × 22 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Style | Bohemian |
| Collection | Renewed |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Rn Caney
Rn Carters Ivory
Rn Carters Ivory
Rn Carters Ivory
Rn Chamber Leather Chestnut/ivory 14×20
Rn Cotting Blue Multi 22×22
Rn Holston 22×22
Related products
Peniko 18 X 18 inch Ivory/Saffron/Dark Brown/Light Gray Pillow Kit, Square
| Brand | Surya |
|---|---|
| Color | Grey, Ivory, Multi Color, Yellow |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |
Sam Moore Accessories 18 Square Welt No Pleats Pillow P-FTH-W-18
| Brand | Sam Moore |
|---|---|
| Color | Beige |
| Features | Fabric |
| Style | Contemporary |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.