Today’s Hours Getting Hours
Rn Ritsa Multi 22x22
$150.00 Original price was: $150.00.$115.00Current price is: $115.00.
Sld Sharma Multiple Sizes
Call for Price
Rn Sinclair Ivory 22×22
"*" indicates required fields
Description
Handwoven with natural texture and a dimensional, tonal design, this pillow brings lush texture and an understated striped design to any setting. Ideal alone or layered with other colors or patterns, this pillow instantly infuses a soft, organic look and feel into your space regardless of its style or color scheme.
Product Details
| Overall Dimensions | 22”W x 1”D x 22”H |
|---|---|
| Materials | 90% Wool/10% Cotton/ Cotton/Belgian Flax Linen Back |
| Weight | 0.88 lbs |
Additional information
| Weight | 0.88 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 22 × 22 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Style | Scandinavian |
| Collection | Renewed |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Rn Carters Ivory
Rn Carters Ivory
Rn Carters Ivory
Rn Chamber Leather Chestnut/ivory 14×20
Rn Cotting Blue Multi 22×22
Rn Holston 22×22
Rn Mercer Wool Ivory
Related products
Harlow Collection HRW001-1818P Pillow Kit, in Multi Colored
| Brand | Surya |
|---|---|
| Color | Tan |
| Features | Fabric |
| Style | Contemporary |
AF Caro Cove Blue/Natural 14×20 Coastal View
| Brand | Classic Home |
|---|---|
| Color | Beige, Blue |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |
RM Bosa Black/Natural 18×18 Downtown Escape
| Brand | Classic Home |
|---|---|
| Color | Black, Cream |
| Features | Fabric |
| Style | Contemporary |
Sam Moore Accessories 23 Square Welt No Pleats Pillow P-FTH-W-23
| Brand | Sam Moore |
|---|---|
| Color | Beige |
| Features | Fabric |
| Style | Contemporary |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.