Today’s Hours Getting Hours
Tl Ralph Multiple Sizes
"*" indicates required fields
Description
Blending cotton with Belgian flax linen gives this pillow a soft hand feel and subtle texture while its woven tape applique catches the eye and gives the piece a handsome, classic appeal.
Product Details
| Overall Dimensions | 22”W x 0”D x 22”H |
|---|---|
| Materials | 60% Cotton/ 40% Belgian Flax Linen/ 100% Cotton Back |
| Colors | Ivory/Sangria Red |
| Weight | 4.1 lbs |
Additional information
| Weight | 4.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 22 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | White |
| Detail Color | Ivory/Sangria Red |
| Style | Transitional |
| Collection | Textured Loom |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Tl Ralph Multiple Sizes
Tl Toscano Leather Chestnut Brown Multiple Sizes
Related products
Surya GCH003-2020 20 x 20 in. Gretchen Woven Pillow Cover #44; Light Gray
| Brand | Surya |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Fabric |
| Style | Contemporary |
Jizera 18 x 18 x 4 Throw Pillow JIZ002-1818P
| Brand | Surya |
|---|---|
| Color | Beige, Gold |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |
KIK003-1818P Kikuyu Pillow Kit – 18 x 18 x 4 in.
| Brand | Surya |
|---|---|
| Color | Blue, Multi Color |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |
Lorens 20 X 20 inch Cream/Taupe/White/Ivory/Medium Gray/Silver Gray Pillow Kit, Square
| Brand | Surya |
|---|---|
| Color | Ivory, Multi Color, White |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |
Lola 30 x 30 x 5 Throw Pillow LL003-3030P
| Brand | Surya |
|---|---|
| Color | Blue, Multi Color |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.