Today’s Hours Getting Hours
Brand New Painting Art By Buddy Whitlock
Call for Price
Red Rock Painting Art 72x36 By Buddy Whitlock
Call for Price
Brand New Painting Art By Buddy Whitlock
"*" indicates required fields
Description
In the Brand New Painting, Buddy Whitlock captures a modern interpretation of abstract expression, housed in a champagne floating frame. The fluidity of each stroke creates a visual rhythm, turning blank walls into a gallery of thoughtful sophistication and creative depth.
Product Details
| Overall Dimensions | 40”W x 2”D x 60”H |
|---|---|
| Materials | Canvas, Poly fiber frame |
| Weight | 11.33 lbs |
Additional information
| Weight | 11.33 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 40 × 60 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Brand |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.