Today’s Hours Getting Hours
Maverick Painting Triptych By Buddy Whitlock
$2,730.00 Original price was: $2,730.00.$2,050.00Current price is: $2,050.00.
Brand New Painting Art By Buddy Whitlock
Call for Price
Brand New Painting Art By Buddy Whitlock
"*" indicates required fields
Description
In the Brand New Painting, Buddy Whitlock captures a modern interpretation of abstract expression, housed in a champagne floating frame. The fluidity of each stroke creates a visual rhythm, turning blank walls into a gallery of thoughtful sophistication and creative depth.
Product Details
| Overall Dimensions | 40”W x 2”D x 70”H |
|---|---|
| Materials | Canvas, Poly fiber frame |
| Weight | 16 lbs |
Additional information
| Weight | 16 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 40 × 70 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | White |
| Style | Contemporary |
| Collection | Brand |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.