Today’s Hours Getting Hours

Egonsboro Wall Art
$340.00 Original price was: $340.00.$198.00Current price is: $198.00.

Deborland Wall Art
$569.99
Brunonia Wall Art
"*" indicates required fields
SKU:
A8000337
Category: Outlet Home Decor
Description
Decidedly modern, this wall art harmonizes beautifully with existing pieces in your contemporary space. Striking shades pair together to create bold curves with a sense of motion. It adds a pop of color to your decor while remaining understated in design.
Additional information
| Weight | 21 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 73.75 × 50.5 in |
| Color | Black/Gray, Blue, Orange, Teal/Orange/Black, White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Shade | Dark |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Abstract design in shades of teal, orange, black and white. Framed gallery wrapped canvas. Hand painted embellishment. D-ring bracket for hanging. Vertical and horizontal hanging. Due to the hand crafted nature of this product, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
About Ashley Furniture
The Ashley Companies has three separate operating divisions: Casegoods, Motion and Stationary. Ashley Furniture Industries Inc. offers a fully integrated product line to take the guess work out of furnishing a home. Unique, coordinated products allow the buyer to choose from several combinations of furniture for living rooms, dining rooms, and bedrooms; all designed with matching materials and finishes.
Related products
Taylow Table Lamp
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.5 × 15.5 × 16.5 in |
| Color | Black/Gray, Gray |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Glass |
| Shade | Light |
| Series Features | Gray finished glass table lamp. Drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 100 watts max or 23 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Roybeck Table (Set of 3)
| Weight | 100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40.75 × 40.75 × 10 in |
| Color | Brown/Beige, Light Brown/Bronze |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Shape | Round |
| Series Features | Natural contemporary styling. Constructed with Acacia solids, veneers and engineered board. Features a natural Acacia colored finish combined with a contrasting dark bronze-tone wood frame. Table tops and shelves are highlighted with a butterfly matched inlay pattern. Accent cabinet has a contemporary attitude with its asymmetrical design. |
| Brand | Ashley Furniture |
Makana Table Lamp
| Weight | 4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.88 × 12.75 × 14.25 in |
| Color | Metallic, Natural, White, White/Brass |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Series Features | White finished glass and brass finished metal table lamp. Modified drum hardback shade. On/off switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 60 watts max or 13 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Drovelett Accent Table
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.13 × 25.25 × 6.88 in |
| Color | Black/Gray, White, White/Light Brown |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Resin, Wood Products and Other |
| Shape | Round |
| Series Features | Accent table. Construction of solid wood and white resin inlay. Black finished metal hairpin legs. Geometric patterned top. |
| Brand | Ashley Furniture |
Kerrus Table Lamp
| Weight | 8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.63 × 18.5 × 17.63 in |
| Color | Brown, Natural |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Metal, Rattan |
| Shade | Medium |
| Series Features | Natural rattan and metal table lamp. Modified drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 150 watts max or 25 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Amadell Floor Lamp
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.88 × 19 × 12.25 in |
| Color | Black/Gold Finish, Black/Gray, Metallic |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal |
| Shade | Dark |
| Series Features | Black and gold finished metal floor lamp. Metal drum shade. Pull chain switch. (2) E26 socket, type A bulb recommended – 60 watts max or 13 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Zalemont Accent Table
| Weight | 31 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.88 × 18.13 × 26 in |
| Color | Brown/Beige, Distressed Brown |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Medium |
| Shape | Square |
| Series Features | Accent table. Constructed of solid wood in distressed brown finish. Saw mark planks in an open twist design. |
| Brand | Ashley Furniture |
Robbinsdale Bedroom Mirror
| Weight | 48 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39.5 × 45 × 3.88 in |
| Color | Antique White, White |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Glass, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Series Features | Timeless traditional design. Made with select Oak veneer, MDF and solid wood components. Antique white finish with a wonderful grain texture. Dovetail drawer construction with metal ball bearing side glides and dark bronze-toned knobs. Upper drawers feature felt bottoms. Both the sleigh headboards (77/78) or panel headboards (57/58) can use either storage footboards (74/98 and 76/99) and panel footboards (54/96) and 56/97). Loaded with extra features such as concealed drawers for keeping valuables out of sight. Available twin and full sleigh beds feature storage footboards to make the most of smaller space bedrooms. B742-91 one drawer nightstand has an open bookcase cubby with a cord management hole located in the back panel. B742-22 vanity and stool set with three storage drawers and a soft cushioned seat covered with a woven polyester fabric. Special features include a hidden jewelry tray in the center drawer of the dresser, and a concealed pull-out tray in the nightstand. Twin over full bunk bed with a large capacity underbed storage box set on casters to easily pull in and out. Dovetail drawer box construction with dark bronze-toned knobs and black felt bottom. |
| Brand | Ashley Furniture |










