Modern Forge Laredo Dining Table
Call for Price

Apex Armless Recliner with Power Headrest
Call for Price
Storage Ottoman Mohave
Storage Ottoman Mohave
"*" indicates required fields
SKU:
LU810OTW1000
Category: Ottomans & Poufs
Tags: Brown, Legacy Classic Furniture, Ottomans & Poufs, Warm Oak 1566
Description
Product Details
| Frame Constructed Of Select Hardwoods | Yes |
|---|---|
| Transformers At The Wall Plug For Added Safety | Yes |
| Modular Pieces For Customization | Yes |
| Width | 30 |
| Depth | 30 |
| Height | 19 |
| Finish | Warm Oak 1566 |
| Fabric | Biscotti 501 |
| Material | Framed Crafted of Select Hardwoods, Quartered White Oak Veneers on Exposed Wood |
| Hardware | N/A |
Additional information
| Dimensions | 29.5 × 35 × 20.25 in |
|---|---|
| Brand | Legacy Classic Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Warm Oak 1566 |
| Style | Transitional |
| Collection | LU310 Solana Positano Clay Biscotti UP |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
020700 Ottoman
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 18 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
Design Options – M9 Ottomans & Poufs
Lachlan Cocktail Ottoman
| Dimensions | 24 × 40 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather |
| Style | Transitional |
Madison – Sequence Khaki Ottoman
Madison – Sequence Lake Ottoman
Pouf Fabric Ottoman
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 17 × 20 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Pouf |
| Features | Fabric |








Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.