36″ X-Sided Bookcase
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Collection | Select |
|---|---|
| Suite | Bookcases |
| Categories | Living Room |
| Type | Bookcases |
| Width | 30.0 |
| Depth | 12.0 |
| Height | 36.0 |
| Number of Shelves | 2 |
| Additional Information | Two shelves are adjustable |
Additional information
| Dimensions | 12 × 30 × 36 in |
|---|---|
| Brand | John Thomas Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Select |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
2 Door Hutch (shown w/B-2)
| Dimensions | 14.5 × 40 × 40.5 in |
|---|---|
| Brand | John Thomas Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Select |
| Features | Storage |
24″ Ava Swivel Counter Stool
| Dimensions | 22.75 × 17.5 × 41.5 in |
|---|---|
| Brand | John Thomas Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Select |
| Features | Swivel |
Related products
Americana Modern – Dove Etagere Bookcase
Boca 56 In. Bookcase Bridge, Shelf And Back Panel
Catalina 22 In. Open Top Bookcase
Catalina 32 In. Open Top Bookcase
Crossings Palace Bookcase
Huntington 32 In. Glass Door Cabinet
Little Treasures Small Bookcase
Mission Etagere Bookcase
| Dimensions | 15 × 30 × 76 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.