48″ Mission Bookcase
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Collection | Select |
|---|---|
| Suite | Bookcases |
| Categories | Living Room |
| Type | Bookcases |
| Width | 30.0 |
| Depth | 12.0 |
| Height | 48.0 |
| Number of Shelves | 3 |
| Additional Information | Two shelves are adjustableOne shelf is fixed, not adjustable |
Additional information
| Dimensions | 12 × 30 × 48 in |
|---|---|
| Brand | John Thomas Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Select |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
2 Door Hutch (shown w/B-2)
| Dimensions | 14.5 × 40 × 40.5 in |
|---|---|
| Brand | John Thomas Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Select |
| Features | Storage |
24″ Ava Swivel Counter Stool
| Dimensions | 22.75 × 17.5 × 41.5 in |
|---|---|
| Brand | John Thomas Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Select |
| Features | Swivel |
Related products
Boca 56 In. Bookcase Bridge, Shelf And Back Panel
Catalina 32 In. Open Top Bookcase
Huntington 21 In. Open Top Bookcase
Little Treasures Book Rack
| Dimensions | 11.5 × 28 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |
Mission Etagere Bookcase
| Dimensions | 15 × 30 × 76 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.