Today’s Hours Getting Hours
Avery Loft End Table DY914-GHT
Call for Price
Nyles Rectangular Console Tbl W/bench
Call for Price
Emmeline Bookcase
"*" indicates required fields
Description
Crafted from reclaimed pine, Emmeline bares the marks and stories of its previous life, now rejuvenated with a refreshing white wash that accentuates its natural grain. Its sturdy construction ensures durability and functionality, making it a practical and stylish addition to any room.
Product Details
| Item Weight | 304 |
|---|---|
| Materials | Reclaimed Pine |
| Dimensions | W:85.75 x D:21 x H:94.5 |
Additional information
| Weight | 304 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 85.75 × 94.5 in |
| Brand | Furniture Classics |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Collection | Emmeline |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Americana Modern – Denim Etagere Bookcase
Americana Modern – Dove Etagere Bookcase
Boca 22 In. Open Top Bookcase
Boca Outside Corner Bookcase
Maisie Bookcase
| Dimensions | 14.5 × 40 × 78.5 in |
|---|---|
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | White |
| Features | Wood |
| Style | Transitional |





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.