Today’s Hours Getting Hours
Structures Quad Bookcase Entertainment Display
"*" indicates required fields
Description
In this 106 inch long configuration, the Structures wall system features open shelf display in the center. The shelves are all adjustable and removable. By removing the shelves in the center unit, the system can be used for a television with an opening that is 47.5″ wide. Additionally, the left and right side doors come standard with both glass and wood panels that can be easily changed out.
Additional information
| Dimensions | 20 × 106 × 86 in |
|---|---|
| Brand | Hammary |
| Color | White |
| Detail Color | Medium Stain |
| Style | Contemporary |
| Collection | Structures |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Americana Modern – Dove Etagere Bookcase
Boca 56 In. Bookcase Bridge, Shelf And Back Panel
Little Treasures Book Rack
| Dimensions | 11.5 × 28 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |
Rosalie Bookcase
Caraway Collection Door Bookcase
| Brand | Aspen Home |
|---|---|
| Color | White |
| Features | Removable Shelves, Storage, Wood |
| Style | Farmhouse, Rustic |
Little Treasures Book Shelf
| Dimensions | 13 × 16.5 × 31 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.