Today’s Hours Getting Hours
Structures Triple Multi Use Storage Unit
"*" indicates required fields
Description
Measuring 81 inches long, the Triple Multi Storage configuration offers a functional mix of open display and closed storage. The double open section (shown here as the top right area) includes adjustable and removable shelves and sits above a double door lower section also containing an adjustable shelf. The left side shows a tall door unit above a drawer storage unit that can be used for file storage. Each door – there are three doors in this configuration – includes both a glass and wood panel that can be easily changed.
Additional information
| Dimensions | 20 × 81 × 86 in |
|---|---|
| Brand | Hammary |
| Color | White |
| Detail Color | Dark Stain |
| Style | Transitional |
| Collection | Structures |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Little Treasures Book Rack
| Dimensions | 11.5 × 28 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |
Little Treasures Small Bookcase
Maisie Bookcase
| Dimensions | 14.5 × 40 × 78.5 in |
|---|---|
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | White |
| Features | Wood |
| Style | Transitional |
Mission Etagere Bookcase
| Dimensions | 15 × 30 × 76 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.