Harper Point 60" Adj. Lift Desk Top (for Iuab-301-2)
Call for Price
Harper Point 60" Writing Desk
Call for Price
Harper Point 60″ Writing Desk
"*" indicates required fields
Description
Offering a relaxed contemporary look from the complex organic finish to the contrasting metal accents and hardware. Functional features make this an easy choice for your workspaces.
Product Details
| Dovetail Joinery | A construction technique that will ensure long-lasting strength and durability. |
|---|---|
| Full Extension, Steel Ball Bearing Drawer Slides | Premium full extension, steel ball bearing drawer slides provide quiet, smooth and reliable drawer function. The low friction steel slides are designed to withstand daily use. |
Additional information
| Dimensions | 26 × 60 × 31 in |
|---|---|
| Brand | Aspen Home |
| Color | Grey |
| Detail Color | Fossil |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Harper Point |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Harper Point 60″ Adj. Lift Desk Top (for Iuab-301-2)
Harper Point 60″ Adj. Lift Desk Top (for Iuab-301-2) IHP-360T-FSL
Harper Point 60″ Lift Desk IHPHOGRP1a
Harper Point 60″ Writing Desk
Harper Point 66″ Credenza & Hutch IHPHEGRP1a
Harper Point 66″ Credenza Desk
Harper Point 66″ Credenza Desk
Related products
Americana Modern – Cotton 56 In. Power Lift Desk (from 23 In. To 48.5 In.) (ame#256t And Lift#200wht)
Americana Modern – Cotton 60 In. Writing Desk
Boca 48 In. Hutch
Boca 57 In. Writing Desk
Catalina 8-piece Library Wall With Writing Desk
Curata Short Left/Right/Freestanding Desk
| Weight | 133.71 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 68 × 30 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Wood |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Curata |
| Features | Storage |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.