Today’s Hours Getting Hours
Cyrus Solid Wood Square Coffee Table
Call for Price
Dakota Travertine Round Coffee Table
Call for Price
Morella Iron Desk
"*" indicates required fields
Description
Step into a world where craftsmanship meets passion — the Morella Desk is not just furniture, it’s a love letter to timeless design. Each grain of reclaimed pine whispers tales of resilience, of wood once weathered by time, now reborn with purpose. Paired with strong, industrial iron legs, the Morella isn’t just a desk; it’s the union of raw nature and crafted strength — a romance between rustic charm and modern sophistication.
Product Details
| Overall Dimensions | 67”W x 23”D x 30”H |
|---|---|
| Materials | Reclaimed Pine,Iron |
| Weight | 126.5 lbs |
Additional information
| Weight | 126.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 67 × 30 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Style | Industrial |
| Collection | Morella |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Caraway Adjustable Desk Base – Black
| Brand | Aspen Home |
|---|---|
| Color | Black |
| Features | Adjustable, Metal, Power, Power Motion, USB |
| Style | Transitional |
Caraway 66 inch Executive Desk
| Brand | Aspen Home |
|---|---|
| Color | White |
| Features | Adjustable, Metal, Storage, USB, Wood, Wood Veneer |
| Style | Farmhouse |
EC Katherine Home Office Chair
Alfresco Arturo Writing Desk
| Brand | Hooker Furniture |
|---|---|
| Color | Cream, White |
| Features | Storage, Wood, Wood Veneer |
| Style | Casual |
Melange Ford Writing Desk
| Brand | Hooker Furniture |
|---|---|
| Color | Black, Silver |
| Features | Metal, Storage, Wood, Wood Veneer |
| Style | Transitional |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.