Hidden Treasures White Onyx Accent Table
Call for Price
Alder Grove 50" Console W/ Doors
Call for Price
Wood Back Uph Desk Chair
"*" indicates required fields
SKU:
28127
Category: Office Chairs
Tags: Cream, Office Chairs, Riverside Furniture, Sun-drenched Acacia
Description
Product Details
| Constructed of hardwood solid | Yes |
|---|---|
| Gas lift height adjustment handle | Yes |
| Adjustable seat height from floor: 18″ – 22″ | Yes |
| Swivel and five-prong tilt base with rocker tension adjustment knob | Yes |
| Equipped with casters for convenient mobility. Never roll casters on unprotected hardwood or vinyl flooring | Yes |
| Upholstered with 100% Polyester | Yes |
| Cleaning code: S | Yes |
| Dimensions | 18.50″W X 22.25″D X 38.75″H |
| Weight | 33.07 lbs |
Additional information
| Weight | 33.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.25 × 18.5 × 38.75 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Sun-drenched Acacia |
| Style | Modern Contemporary |
| Collection | Perspectives |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Dc#129 Verona Brown – Desk Chair Leather Desk Chair
Dc#300hd-caf – Desk Chair Fabric Heavy Duty Desk Chair – 400 Lb.
Dc#312-caf – Desk Chair Fabric Desk Chair
Dc#314hd-cha – Desk Chair Fabric Heavy Duty Desk Chair – 400 Lb.
Dc#370-atli – Desk Chair Leather Desk Chair
Dc#370-smbk – Desk Chair Leather Desk Chair
DC506 – Adlyn Blue Fabric Desk Chair
| Brand | Parker House |
|---|---|
| Color | Blue |
| Features | Fabric, Metal, Upholstered |
| Style | Modern |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.