Americana Modern - Dove 92 In. Tv Console
Call for Price
Ascent 90 In. Tv Console With Hutch And Back Panel
Call for Price
Ardent Rolling File
"*" indicates required fields
Description
The Ardent rolling file cabinet lets you accessorize your office with fashion and elegance.
Product Details
| Elegant, custom-painted Paris White finish | Yes |
|---|---|
| Fashionable acrylic hardware and accents | Yes |
| English dovetail drawer construction for durability | Yes |
| Casters for mobility | Yes |
| Each piece of Parker House furniture is unique and features slightly different colorations. Finish colors vary depending on the screen used for viewing. The best way to ensure your furniture matches your expectations is to see it (or a swatch) in person. | Yes |
Additional information
| Dimensions | 20 × 18 × 22.5 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | White |
| Detail Color | Paris White |
| Style | Contemporary |
| Collection | Ardent |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Americana Modern – Denim Functional File With Power Center
Americana Modern – Dove Functional File With Power Center
Americana Modern Bedroom 2 Door Chest With 7 Drawers And Work Station
Pure Modern Credenza With Quartz Top
Shoreham – Medium Roast Functional File
Elon Two-Door Cabinet
| Weight | 94.91 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 32 × 27.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Medium Wood |
| Style | Transitional |
| Collection | Elon |
| Features | Storage |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.