Derwent Side Table, Antique Brass
Call for Price
Destinations Collection - Spencer Coffee Table in Ocean Blue
Call for Price
Chevy Fabric Chair
"*" indicates required fields
Description
Sink into soft comfort with the Chevy chair. On-trend plush arms embrace you in ultimate relaxation. With a conveniently removable seat cushion designed for everyday wear, Chevy has luxury built to fit daily life. Complete the look with an extra pillow included, and this piece is sure to be your favorite place to take a little me time. Sleek design and inviting comfort, all in one package. Meet the Chevy chair.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Chevy |
|---|---|
| Material | Fabric |
| Back Constructions | Loose-Pillow |
| Seat Constructions | Removable |
| Spring Unit | DualFlex |
| Style | Transitional |
| Type | Chairs |
| Product Weight | 81 lb |
| Carton Volume | 25.760 |
| Carton Weight | 81.000 lb |
Additional information
| Weight | 81 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 42 × 33 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Chevy |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Chevy Fabric Ottoman
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 36 × 19 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Chevy |
| Features | Fabric |





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.