Dover Rectangle Ottoman
Call for Price
Yarrow Dining Table - Oak - 506 Natural
Call for Price
Hanover Roll Arm Chair
Transitional arm chair with a soft attached bed pillow back, generous roll arms, and low block legs in Brindle. Reversible top-stitched seat cushion; 40 in. W x 37 in. D x 37.5 in. H.
"*" indicates required fields
Description
Transitional design meets casual comfort in the Hanover arm chair with a soft, attached bed pillow back and generous roll arms. The Hanover Chair creates an inviting space in any room with its reversible top-stitched seat cushions and low block legs in Brindle. Available in Cloud or Driftwood Revolution fabric.
Additional information
| Weight | 76 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 40 × 37.5 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Bellaire – Cloud |
| Style | Transitional |
| Collection | Hanover |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Collins Fabric Chair
| Weight | 123 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 48 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Collins |
| Features | Fabric |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.