LR-1056-8 – Lena Swivel Chair
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Back Fill | Fiberdown |
|---|---|
| Seat Type | Loose |
| Seat Fill | Spring Down Medium |
| Notes | Saddle Stitch Welt on Base |
| Volume | 39 cft |
| Weight | 129 lb |
| Leather | 131 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 7.75 yrd |
Additional information
| Weight | 129 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 36 × 36.5 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Lena |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.