Description
Experience ultimate comfort and weightlessness with the Score power recliner with power headrest. This sleek fabric recliner features independently adjustable headrest and reclines to a Zero Gravity position that puts you in a state of weightlessness. The contoured seat cradles you in, while the Blue Steel Spring™ system provides lasting comfort and support. Add a touch of everyday luxury with Score.
Features
| Power Headrest | Yes |
|---|---|
| Power | Yes |
| Fabric | Yes |
Product Details
| Collection | Score |
|---|---|
| Standard Seat Cushion | High-Density (HC) |
| Optional Tailoring | Arm covers |
| Style | Transitional |
| Carton Volume | 30.43 |
| Carton Weight | 152 lb |
| Product Weight | 152 lb |
Additional information
| Weight | 152 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 36 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Score |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.









Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.