Thriller - Natural Beauty Grey Power Lift Recliner
Call for Price
Tuscany - Whiskers Nature Power Console Loveseat
Call for Price
Tuscany – Whiskers Nature Power Recliner
"*" indicates required fields
Description
Discover the Tuscany collection, where comfort meets the luxury of a power recline, making relaxation a delight. Tuscany also offers a cozy loveseat with a convenient center console for those little extras. With its clean, contemporary design, the Tuscany collection is the perfect addition to elevate any modern living space. Experience the ideal blend of aesthetics and comfort!
Product Details
| Power recline | Yes |
|---|---|
| High density foam cushions | Yes |
| Clean contemporary styling | Yes |
| Ready to easily mount any FreeMotion bracket and battery | Yes |
Additional information
| Dimensions | 37 × 34 × 40.5 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | Gray |
| Detail Color | Whiskers Nature |
| Style | Contemporary |
| Collection | Tuscany |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Tuscany – Whiskers Nature Power Console Loveseat
Tuscany – Whiskers Nature Power Sofa
Related products
Loft Living, Daxton Living Room Daxton Recliner Divided Back – Pwr with Art Headrest
Parsons Leather Lay Flat Power Recliner
Stressless® Sunrise (M) Classic Base Recliner with Power
Westside Leather High-Leg Recliner
| Weight | 116 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 34 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Westside |
| Features | Leather |









Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.