Ellis Table Lamp
Call for Price
Weekender Coastal Living Home Collection Pebble Dining Chair
Call for Price
Westside Fabric Sectional
"*" indicates required fields
Description
Lean back and look sophisticated in this Westside classic. Rolled arms and tapered wooden legs elevate an angled profile, so you can sit back and relax elegantly. Soft boxed seat and back cushions paired with quality construction provide years of comfortable seating for you and your family. With mixed seating options, this roomy sectional takes the spotlight in large living spaces.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Westside |
|---|---|
| Features | Non-Power and Accent Pillows Included |
| Material | Fabric |
| Back Constructions | Semi-Attached |
| Seat Constructions | Reversible |
| Standard Seat Cushion | Luxury (LC) |
| Seat Cushion Options | Plush (PC) |
| Spring Unit | C-Flex |
| Standard Wood Finish | Florentine (F) |
| Wood Finish Options | Florentine, Urban Renewal, and Valencia |
| Optional Tailoring | Contrasting welt |
| Style | Transitional |
| Type | Sectionals |
| Motion Type | Stationary |
Additional information
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Westside |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Westside Fabric Chair
| Weight | 68 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 38 × 37 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Westside |
| Features | Fabric |
Westside Fabric Chair and a Half
| Weight | 80 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 52 × 37 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Westside |
| Features | Fabric |
Westside Fabric Cocktail Ottoman
| Weight | 35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 38 × 19 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Westside |
| Features | Fabric |
Westside Fabric Conversation Sofa
| Weight | 189 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 49 × 101 × 37 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Westside |
| Features | Fabric |
Westside Fabric High-Leg Recliner
| Weight | 116 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 34 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Westside |
| Features | Fabric |
Westside Fabric Loveseat
| Weight | 87 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 59 × 37 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Westside |
| Features | Fabric |
Westside Fabric Ottoman
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 27 × 19 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Westside |
| Features | Fabric |
Westside Fabric Sofa
| Weight | 107 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 79 × 37 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Westside |
| Features | Fabric |










Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.