Vivica Leather Power Recliner
Call for Price
Ostend Upholstered Power Recliner Sofa
Call for Price
Darrow Upholstered Power Recliner Sofa
"*" indicates required fields
Description
The Darrow P2 Sofa brings modern comfort and technology to your living space. Upholstered in a plush boucle fabric, this sofa features adjustable headrests for personalized relaxation and built-in USB-A and USB-C ports for convenient device charging. Its sleek design is complemented by sturdy metal legs, making it both stylish and functional. Perfect for tech-savvy households, the Darrow P2 offers a seamless blend of comfort, functionality, and contemporary appeal.
Product Details
| Overall Dimensions | 84”W x 41.75”D x 28”H |
|---|---|
| Materials | 100% Polyester |
| Colors | Ivory |
| Weight | 248 lbs |
| Type Of Motion | Power Motion |
| Functionality | Recliner |
| Rub Count | 20000 |
Additional information
| Weight | 248 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41.75 × 84 × 28 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Ivory |
| Style | Contemporary |
| Collection | Darrow |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Design Options – F9 Sofas
Studio C Essentials Sofas
Arlo Fabric Power Reclining Sofa with Power Headrests & Lumbar
| Weight | 294 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 87 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Arlo |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Power Reclining |
Finley Fabric Power Inclining Sofa
Thornton Fabric Sofa
| Weight | 143 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 86 × 38 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Thornton |
| Features | Fabric |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.