F931257 Sofa
This Item Is Customizable... Choose the look that best fits your fashion sense.
"*" indicates required fields
Versatility takes the spotlight on this comfy sofa/chaise. It features a reversible ottoman that can be moved to either end of the sofa to switch the side that has the chaise cushion, making it a breeze to adapt to different spaces or move. This piece is part of our Design Options F9 program which offers over 42 pieces and can be fully customized using 11 style elements, 17 finish options, and any of over 800 fabric choices. Choose from sofas, loveseats, chairs, ottomans, sleepers and sectionals, and build the exact piece you need for your unique space and your individual style. You choose the arm, the back, the welt, and the finish. Make it yours! For more information, go to the home page and click on Design Options and select F9.
| Weight | 170 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 67 × 86 × 38 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio C Essentials Sofas
Arlo Fabric Power Reclining Sofa with Power Headrests & Lumbar
| Weight | 294 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 87 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Arlo |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Power Reclining |
Catalina Fabric Power Reclining Sofa with Power Headrests
| Weight | 252 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 84 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Catalina |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Power Reclining |








Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.