Back to products
Ventura Dresser
Call for Price
M9 Sofa
This Item Is Customizable... Choose the look that best fits your fashion sense.
"*" indicates required fields
Description
This sofa is part of our Design Options M9 program which offers over 30 pieces and can be fully customized using 16 style elements, 17 finish options, and any of over 800 fabric choices. Choose from sofas, loveseats, chairs, ottomans, sleepers and sectionals, and build the exact piece you need for your unique space and your individual style. You choose the arm, the back, the welt, the leg style, and the finish. Make it yours!
Additional information
| Weight | 135 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 77 × 37 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Digby Fabric Sofa
| Weight | 105 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 80 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Digby |
| Features | Fabric |
Stressless® Buckingham (L) 3 seater High back
Thornton Fabric Sofa
| Weight | 143 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 86 × 38 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Thornton |
| Features | Fabric |










Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.