Kodiak Indoor-outdoor Table Lamp
Call for Price
Complete Canopy Bed Ca King 6/0
Call for Price
Montreal Sofa – 3 Over 3
"*" indicates required fields
Description
Back by popular demand, the Montreal Sofa features the perfect combination of comfort, tailoring, and style in a crisp modern sofa. With its 86 inch length and narrow track arm design, the seating space is similar to larger silhouettes. The Montreal also offers a broad range of customization. It is available in any Kincaid fabric, can take any Kincaid Upholstery finish, and it can be configured as a bench seat, a two-over-two cushion layout, or as a three seat and three back configuration as it is shown here.No recent fabrics
Product Details
| Lifetime Upholstery Warranty | Our lifetime upholstery warranty covers the frame, springs, and cushions (see full warranty for details) |
|---|---|
| Unitized Frame Construction | Kincaid upholstery features Unitized Frame Construction for stronger, longer lasting upholstery |
Additional information
| Brand | Kincaid Furniture |
|---|
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Craftmaster Essentials Sofas
New Traditions Sofas
Arlo Fabric Power Reclining Sofa with Power Headrests & Lumbar
| Weight | 294 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 87 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Arlo |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Power Reclining |
Rio Leather Reclining Sofa
| Weight | 239 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 88 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Rio |
| Features | Leather |






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.