Today’s Hours Getting Hours
Palermo Leather Accent Chair - Chestnut
Call for Price
Skylar Leather Accent Chair
Call for Price
Palermo Sofa
"*" indicates required fields
Description
Effortlessly relaxed yet undeniably refined, the Palermo Sofa blends plush polyester blend cushions with a webbed seating design for all-day comfort. Supported by a sturdy metal base, it offers a modern silhouette perfect for sophisticated lounging. Available in Chestnut and Natural.
Product Details
| Overall Dimensions | 94.5”W x 36”D x 29”H |
|---|---|
| Materials | Polyester Blend |
| Colors | Natural |
| Weight | 173.54 lbs |
Additional information
| Weight | 173.54 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 94.5 × 29 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Natural |
| Style | Contemporary |
| Collection | Palermo |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Palermo Leather Accent Chair
Palermo Leather Accent Chair – Chestnut
Related products
Highlands Sofa/Highlands Loveseat
| Brand | Stickley Furniture |
|---|---|
| Color | Pink, Red, White |
| Features | Customizable, Wood |
| Style | Traditional |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.