Dwyer Bed - Complete Bed / Full / 809 Ebony
Call for Price
CR9-607-1 - Details Custom Ridge Cocktail Table - 36" To 55"
Call for Price
Rhodes Sofa
"*" indicates required fields
Description
Generously proportioned and featuring a high back, thick arms and spring downs seat cushions, Rhodes is one of our most comfortable seating collections. Shown here in our Oris Snow performance fabric.
Product Details
| • Dual Power Motion incliner mechanism for true “Wall Away” performance and power articulating headrest • Genuine European leathers and Performance fabrics • Spring Down Seat Cushions • Hardwood Frames • Fully upholstered back and exposed wooden legs • US | Yes |
|---|
Additional information
| Dimensions | 41 × 99 × 42 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Rhodes |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Craftmaster Essentials Sofas
Craftmaster Essentials Sofas
Digby Fabric Sofa
| Weight | 105 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 80 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Digby |
| Features | Fabric |
Thornton Fabric Sofa
| Weight | 143 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 86 × 38 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Thornton |
| Features | Fabric |









Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.