D34-16 – Dunes Swivel Lounge Chair
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Teak Solids, All Weather Resin |
|---|---|
| Back Type | Loose |
| Back Fill | Driluxe |
| Seat Type | Loose |
| Seat Fill | Driluxe |
| Volume | 30 cft |
| Weight | 63 lb |
| Cartons | 1 |
| Leather | 62 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 3.75 yrd |
Additional information
| Weight | 63 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 33 × 37 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Atlas Outdoor Swivel Chair
Brisbane Outdoor Accent Chair
Ellie Outdoor Accent Chair
Avalon Teak Oudoor Swivel Lounge
Coastal Living Outdoor Hatteras Chair
Savannah Wicker Outdoor Streamer Adjustable Chaise Lounge
Tahoe Natural Weave Marine Grade Vinyl Lounge Chair
Tropic Outdoor Lounge Chair, Mocha
| Weight | 92 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 32 × 31 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Detail Color | Mocha |
| Style | Contemporary |
| Collection | Tropic |
| Features | Fabric |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.