
Devon Fabric Recliner
Call for Price
Hampton Collection Extension Table
Call for Price
D88-3016 – Heston Outdoor Lounge Chair
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Woven Resin, Teak Solids |
|---|---|
| Back Type | Loose |
| Back Fill | Driluxe |
| Seat Type | Loose |
| Seat Fill | Driluxe |
| Volume | 27 cft |
| Weight | 88 lb |
| Leather | 48 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 3.25 yrd |
Additional information
| Weight | 88 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33.5 × 31.25 × 30.5 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Collins Outdoor Accent Chair
Jessica Outdoor Accent Chair
Livia Outdoor Armless Chair
Michelle Outdoor Accent Chair
Podium Outdoor Armless Chair
Coastal Living Outdoor Hatteras Chair
Newport N-dura Resin Wicker Outdoor Woven Recliner
Tropic Outdoor Lounge Chair, Mocha
| Weight | 92 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 32 × 31 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Detail Color | Mocha |
| Style | Contemporary |
| Collection | Tropic |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.