Ellie Outdoor Accent Chair
Call for Price
Hudson Outdoor 6pc Sectional
Call for Price
Hudson Outdoor Accent Chair
"*" indicates required fields
Description
Ground your outdoor space with the organic charm of the Hudson Accent Chair. Crafted from Grade-A Teak Wood, weather-resistant Olefin cushions in Gray, and finished naturally to highlight its warm tones, this chair balance durability and design, creating a serene seating for every outdoor occasion.
Product Details
| Overall Dimensions | 37”W x 33”D x 30”H |
|---|---|
| Materials | Teak Wood,100% Olefin |
| Weight | 77 lbs |
Additional information
| Weight | 77 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 37 × 30 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Gray |
| Style | Scandinavian |
| Collection | Hudson |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Hudson Outdoor 6pc Sectional
Hudson Outdoor Coffee Table
Hudson Outdoor Coffee Table
Related products
Brisbane Outdoor Accent Chair
Collins Outdoor Accent Chair
Ellie Outdoor Accent Chair
Roma Lounge Chair
Avalon Teak Oudoor Swivel Lounge
Avalon Teak Outdoor Lounge Chair
Tahoe Natural Weave Marine Grade Vinyl Lounge Chair
Tropic Outdoor Lounge Chair, Mocha
| Weight | 92 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 32 × 31 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Detail Color | Mocha |
| Style | Contemporary |
| Collection | Tropic |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.