
Calypso TABLES 51521/25+90867/49
Call for Price
Living Room Ceira Swivel Glider
Call for Price
C7-D88-3027 – Otto Outdoor Sofa
"*" indicates required fields
Description
We’ve thoughtfully adapted the Carrier and Company Otto chair as an outdoor sofa. With the same bold, architectural lines as the original, this piece is upholstered tightly for greater comfort. A solid teak frame in a natural finish showcases the woodgrain beautifully.
Product Details
| Material | Teak Solids, Marine Grade Frame |
|---|---|
| Seat Type | Loose |
| Seat Fill | Driluxe |
| Volume | 82 cft |
| Weight | 133 lb |
| Leather | 180 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 18.50 yrd |
Additional information
| Weight | 133 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 88.5 × 34.5 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Gray |
| Style | Scandinavian |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.