D46-93 – Sail Card Table
"*" indicates required fields
Description
Influenced by designer Allison Paladino’s love of sailing and the crisp, clean white sails set against blue sky, Sail bridges the gap between modern and traditional with a hint of classical lines but a clean, sophisticated approach. The designs are materialized in a white powder coated aluminum and feature tempered glass tops. The card table is perfect size for smaller dining options, but two easily pull together to create a longer dining table which lends versatility to your outdoor spaces.
Product Details
| Material | Powder Coated Aluminum, Glass |
|---|---|
| Volume | 37 cft |
| Weight | 91 lb |
Additional information
| Weight | 91 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 42 × 30 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Card |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.