
Cariton Sofa/Console Table
$480.00 Original price was: $480.00.$328.00Current price is: $328.00.

Havalance Sofa/Console Table
$1,040.00 Original price was: $1,040.00.$728.00Current price is: $728.00.
Roanley Sofa/Console Table
"*" indicates required fields
SKU:
A4000262
Category: Outlet Entertainment
Description
Make a cool, contemporary statement with this console sofa table. Sporting diamond-carved cabinet door fronts with great dimension, this designer piece is an inspired choice for an entryway, dining room or living space. Combination of distressed white wood and black metal is so striking.
Additional information
| Weight | 102 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.5 × 71 × 21 in |
| Color | Distressed White, White |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Console sofa table. Constructed of solid and engineered woods in distressed white finish. Black finished metal hardware. 4 doors and 1 shelf. |
| Brand | Ashley Furniture |
About Ashley Furniture
The Ashley Companies has three separate operating divisions: Casegoods, Motion and Stationary. Ashley Furniture Industries Inc. offers a fully integrated product line to take the guess work out of furnishing a home. Unique, coordinated products allow the buyer to choose from several combinations of furniture for living rooms, dining rooms, and bedrooms; all designed with matching materials and finishes.
Related products
Thadamere TV Stand
| Weight | 83 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 70.38 × 6 in |
| Color | Brown, Brown/Beige |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Series Features | Casual contemporary design. Made with engineered wood substrate, replicated wood grain laminate and solid wood legs. Laminate features a replicated light brown wood grain with matching stained legs. Double door cabinet with an adjustable shelf and an open cabinet with fixed shelf and holes for cord management. Solid wood turned legs. |
| Brand | Ashley Furniture |
Arlenbry 4 Shelf Corner TV Stand
| Weight | 69 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.24 × 53.39 × 4.64 in |
| Color | Black/Gray, Gray |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Series Features | Modern Farmhouse design. TV stands are made with a paper laminate featuring a replicated weathered oak and engineered wood substrate. W275-48 features a sliding “barn door” and cross-buck details with two adjustable center shelves. Cord management throughout. W275-68 features two inset glass doors and is compatible with our W100-02 and -101 fireplace insert. Designed to be flat pack RTA for express ship opportunity. W275-67 is compatible with our W100-01, W100-02 and -101 fireplace insert. Designed to be flat pack RTA for express ship opportunity. |
| Brand | Ashley Furniture |
Arlenbry 54″ TV Stand
| Weight | 107 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.57 × 59.97 × 6.92 in |
| Color | Black/Gray, Gray |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Series Features | Modern Farmhouse design. TV stands are made with a paper laminate featuring a replicated weathered oak and engineered wood substrate. W275-48 features a sliding “barn door” and cross-buck details with two adjustable center shelves. Cord management throughout. W275-68 features two inset glass doors and is compatible with our W100-02 and -101 fireplace insert. Designed to be flat pack RTA for express ship opportunity. W275-67 is compatible with our W100-01, W100-02 and -101 fireplace insert. Designed to be flat pack RTA for express ship opportunity. |
| Brand | Ashley Furniture |
Todoe 65″ TV Stand
| Weight | 145 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 69 × 9.13 in |
| Color | Black/Gray, Gray |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Series Features | W901-68 is made with Pine veneers and solids in an industrial gray coloration. Contemporary design with squared off edges. Metal brackets with zinc toned finish on top corners, has nail head detailing. Cord management openings and vent holes throughout. Large center opening that is compatible with our W100-22 large fireplace units or the shelving insert. W901-60 offers an extra wide option. Made with pine solids and veneers with engineered wood substrates. Four doors with inset glass and metal accent brackets in a zinc toned finish. Two full size cabinets with two adjustable media shelves in each and cord management holes. |
| Brand | Ashley Furniture |
Bellaby 63″ TV Stand
| Weight | 123 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 66 × 28.5 in |
| Color | White, Whitewash |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Series Features | Wispy white finish over replicated Oak grain with authentic touch. Handles in a brushed nickel colored finish with black hang up. The W331-68 is compatible with the W100-02, 101 LED fireplace insert. Entertainment piers feature open glass shelving for display with display light and doors for storage. Doors on the entertainment piers and TV stand have adjustable shelves. TV stand features crossbuck details on the doors. |
| Brand | Ashley Furniture |
Realyn 74″ TV Stand
| Weight | 158 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39.25 × 75.63 × 8.38 in |
| Color | Brown/Beige, Chipped White, White |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Glass, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Series Features | Made with solid wood components, oak and maple veneer with engineered wood substrates. W743-68 is two-tone finish featuring chipped white cases with distressed wood tone tops. Doors feature inset mirror with filigree mouldings. Compatible with our W100-121 fireplace insert. Cord management throughout. W743-48 is a smaller scale TV stand. Antiqued two-tone finish. Removable center shelf. Pair of cabinet doors with matching decorative fretwork and an adjustable shelf. Dark bronze-tone finished metal hardware. Cut-outs for wire management and ventilation. |
| Brand | Ashley Furniture |
Havalance TV Stand
| Weight | 175 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38.5 × 77.63 × 9.25 in |
| Color | Brown/Beige, Two-tone, White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Series Features | Casual farmhouse design. Made with Pine solids and veneer with engineered wood substrate. Two-tone finish scheme with distressed weathered gray tops and trim set on distressed vintage white case. The 67” wide TV stand features open shelving on the ends with two framed doors in the center. Turned posts provide a vintage charm. Matching piers and bridge complete the full size wall. Round metal knobs are finished with an aged iron color. W814-68 TV stand measures 74″ wide, features four doors with two adjustable shelves in the right and left cabinets and a single adjustable shelf behind the center glass front doors. An open center cubby space for electronics and cord management holes throughout. |
| Brand | Ashley Furniture |
Arlenbry 48” Corner TV Stand
| Weight | 88 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.68 × 53.9 × 6.02 in |
| Color | Black/Gray, Gray |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Series Features | Modern Farmhouse design. TV stands are made with a paper laminate featuring a replicated weathered oak and engineered wood substrate. W275-48 features a sliding “barn door” and cross-buck details with two adjustable center shelves. Cord management throughout. W275-68 features two inset glass doors and is compatible with our W100-02 and -101 fireplace insert. Designed to be flat pack RTA for express ship opportunity. W275-67 is compatible with our W100-01, W100-02 and -101 fireplace insert. Designed to be flat pack RTA for express ship opportunity. |
| Brand | Ashley Furniture |










