
Freslowe Large TV Stand
$1,236.00 Original price was: $1,236.00.$678.99Current price is: $678.99.

Bellaby 60" TV Stand
$356.00 Original price was: $356.00.$198.00Current price is: $198.00.
Todoe 65″ TV Stand
"*" indicates required fields
SKU:
W901-68
Category: Outlet Entertainment
Description
Make watching TV a joy with this large TV stand. Top surface accommodates up to 70-inch TVs. Its rustic-industrial style is sure to complement any contemporary decor through gray coloration, squared edges, zinc-tone corner bracket accents and nailhead detailing. Several vented open cubbies offer impressive shelf space, convenient for keeping all of your electronic gear within reach. Handy cutouts keep cords out of sight. Large center opening accommodates shelving insert (included) or the W100-22 large fireplace unit (sold separately).
Additional information
| Weight | 145 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 69 × 9.13 in |
| Color | Black/Gray, Gray |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Series Features | W901-68 is made with Pine veneers and solids in an industrial gray coloration. Contemporary design with squared off edges. Metal brackets with zinc toned finish on top corners, has nail head detailing. Cord management openings and vent holes throughout. Large center opening that is compatible with our W100-22 large fireplace units or the shelving insert. W901-60 offers an extra wide option. Made with pine solids and veneers with engineered wood substrates. Four doors with inset glass and metal accent brackets in a zinc toned finish. Two full size cabinets with two adjustable media shelves in each and cord management holes. |
| Brand | Ashley Furniture |
About Ashley Furniture
The Ashley Companies has three separate operating divisions: Casegoods, Motion and Stationary. Ashley Furniture Industries Inc. offers a fully integrated product line to take the guess work out of furnishing a home. Unique, coordinated products allow the buyer to choose from several combinations of furniture for living rooms, dining rooms, and bedrooms; all designed with matching materials and finishes.
Related products
Bellaby 60″ TV Stand
| Weight | 96 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.5 × 66.25 × 5.5 in |
| Color | White, Whitewash |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Series Features | Wispy white finish over replicated Oak grain with authentic touch. Cases feature handles in a brushed nickel colored finish with black hang up. The EW0331-268 is compatible with the W101-101 LED fireplace insert. TV stand (268) and piers (124) include an adjustable/removable shelf. Assembly required. |
| Brand | Ashley Furniture |
Yarlow 65″ TV Stand
| Weight | 66 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34.5 × 67.88 × 5 in |
| Color | Black, Black/Gray |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Series Features | Transitional contemporary design. A classic dark decorative wood grain laminate over engineered substrate. Metal frames feature a durable powder coat finish. W215-66 features three doors and three open cubbies. Clean hardware less design features finger grabs located along the top edge of each door. W215-48 features two door cabinets and an open center cabinet. W215-10 has an open bookcase design ideal for multi use storage solutions. |
| Brand | Ashley Furniture |
Thadamere TV Stand
| Weight | 83 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 70.38 × 6 in |
| Color | Brown, Brown/Beige |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Series Features | Casual contemporary design. Made with engineered wood substrate, replicated wood grain laminate and solid wood legs. Laminate features a replicated light brown wood grain with matching stained legs. Double door cabinet with an adjustable shelf and an open cabinet with fixed shelf and holes for cord management. Solid wood turned legs. |
| Brand | Ashley Furniture |
Mirimyn 47″ TV Stand
| Weight | 84 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26.5 × 51 × 7.38 in |
| Color | Black, Black/Gray, Brown/Beige |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Series Features | Casual lifestyle design. Made with solid wood frames and paint grade panel substrates. W505-510/-610/-710 TV stands feature open shelves with four hand-woven water hyacinth baskets to provide essential storage. W505-510 finished in antique white color. W505-610 finished in black color. W505-710 finished in teal color. |
| Brand | Ashley Furniture |
Alwyndale Sofa/Console Table
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.88 × 50.75 × 18 in |
| Color | Antique White/Brown, Brown/Beige, White |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Console sofa table. Constructed of solid wood in antique brown and white finishes. 2 shelves. |
| Brand | Ashley Furniture |
Bellaby 63″ TV Stand
| Weight | 123 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 66 × 28.5 in |
| Color | White, Whitewash |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Series Features | Wispy white finish over replicated Oak grain with authentic touch. Handles in a brushed nickel colored finish with black hang up. The W331-68 is compatible with the W100-02, 101 LED fireplace insert. Entertainment piers feature open glass shelving for display with display light and doors for storage. Doors on the entertainment piers and TV stand have adjustable shelves. TV stand features crossbuck details on the doors. |
| Brand | Ashley Furniture |
Havalance TV Stand
| Weight | 175 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38.5 × 77.63 × 9.25 in |
| Color | Brown/Beige, Two-tone, White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Series Features | Casual farmhouse design. Made with Pine solids and veneer with engineered wood substrate. Two-tone finish scheme with distressed weathered gray tops and trim set on distressed vintage white case. The 67” wide TV stand features open shelving on the ends with two framed doors in the center. Turned posts provide a vintage charm. Matching piers and bridge complete the full size wall. Round metal knobs are finished with an aged iron color. W814-68 TV stand measures 74″ wide, features four doors with two adjustable shelves in the right and left cabinets and a single adjustable shelf behind the center glass front doors. An open center cubby space for electronics and cord management holes throughout. |
| Brand | Ashley Furniture |
Arlenbry 48” Corner TV Stand
| Weight | 88 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.68 × 53.9 × 6.02 in |
| Color | Black/Gray, Gray |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Series Features | Modern Farmhouse design. TV stands are made with a paper laminate featuring a replicated weathered oak and engineered wood substrate. W275-48 features a sliding “barn door” and cross-buck details with two adjustable center shelves. Cord management throughout. W275-68 features two inset glass doors and is compatible with our W100-02 and -101 fireplace insert. Designed to be flat pack RTA for express ship opportunity. W275-67 is compatible with our W100-01, W100-02 and -101 fireplace insert. Designed to be flat pack RTA for express ship opportunity. |
| Brand | Ashley Furniture |










