
Lisburgh Wall Art
$240.00 Original price was: $240.00.$148.00Current price is: $148.00.
iProtect Mattress Protector
$59.00 – $109.00Price range: $59.00 through $109.00
Derex Tray
"*" indicates required fields
SKU:
A2000445
Category: Outlet Home Decor
Description
Crafted from metal, this mirrored glass tray features raised railings to ensure the safety of your favorite keepsakes. Versatile and visually elevating, it’s a great choice for decor spaces with a contemporary feel and design.
Additional information
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.13 × 22.63 × 5.5 in |
| Color | Black, Black/Gray, Metallic |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Series Features | Tray. Mirror and black finished metal. |
| Brand | Ashley Furniture |
About Ashley Furniture
The Ashley Companies has three separate operating divisions: Casegoods, Motion and Stationary. Ashley Furniture Industries Inc. offers a fully integrated product line to take the guess work out of furnishing a home. Unique, coordinated products allow the buyer to choose from several combinations of furniture for living rooms, dining rooms, and bedrooms; all designed with matching materials and finishes.
Related products
Watson End Table
| Weight | 52 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 27.38 × 6.25 in |
| Color | Brown/Beige, Dark Brown |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Shape | Square |
| Series Features | Made from ash veneers and hardwood solids. Clean design finished in dark brown stained finish. Overscaled cocktail table. |
| Brand | Ashley Furniture |
Taylow Table Lamp
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.5 × 15.5 × 16.5 in |
| Color | Black/Gray, Gray |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Glass |
| Shade | Light |
| Series Features | Gray finished glass table lamp. Drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 100 watts max or 23 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Acyn Table Lamp
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.25 × 15.25 × 12 in |
| Color | White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Ceramic |
| Series Features | White glazed ceramic table lamp. Modified drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 100 watts max or 23 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Lemmitt Table Lamp
| Weight | 9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.38 × 15.38 × 14.5 in |
| Color | Amber, Brown/Beige |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Glass |
| Shade | Light |
| Series Features | Amber finished art glass table lamp. Drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 100 watts max or 23 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Oslember Accent Table
| Weight | 20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.5 × 20 × 29.75 in |
| Color | Brown/Beige, White |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Other |
| Shade | Light |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Accent Table. Constructed of veneer, solid and engineered woods in white finish. Antique bronze finished metal drawer pull. 1 drawer and 2 removable woven baskets. |
| Brand | Ashley Furniture |
Emelda Table Lamp
| Weight | 11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.75 × 17 × 18.75 in |
| Color | Cream, White |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Ceramic |
| Shade | Light |
| Shape | Round |
| Series Features | Antique cream glazed ceramic table lamp. Modified drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 100 watts max or 23 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Samder Table Lamp
| Weight | 8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.5 × 15.5 × 13.25 in |
| Color | Clear/Brass Finish, Transparent |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Glass, Metal |
| Shade | Light |
| Series Features | Clear glass and antique brass finished metal table lamp. Drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 100 watts max or 23 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Jenton Floor Lamp
| Weight | 26 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.5 × 22 × 29.5 in |
| Color | Antique Brass Finish, Black/Gray, Metallic |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal |
| Shade | Dark |
| Series Features | Antique brass finished metal floor lamp. Drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 150 watts max or 25 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |










